Jump to content

Deca i trotinet - šta da radim ?

mamanada
 Share

Recommended Posts

Trazim na internetu o ovoj temi, i zadje mi vas link. Vidim da je domaci forum koji se bavi elektricnim trotinetima. 
Ne bih da dosadjujem odmah na pocetku ali imam jedno pitanjce. 
Licno nisam vozac trotineta, ali moja deca jesu. Zapravo stariji sin. Otac mu je kupio neki trotinet Ring. Navodno ne moze da ide mnogo brzo, ali meni to deluje vrlo opasno. Problem je sto  i mladji sin zeli da vozi. Ima samo 7 godina. 
Onda krenu obojca da se voze na njemu. Da li postoji neka mogucnost da se uspori, da daje manje gasa? Ili neki trotinet koji je slabiji od ovog?
Dok voze bicikl retko kad postignu tu brzinu, bas moraju da se potrude i to samo na krace intervale, Sa ovim cudom oni konstantno pun gas. 
Hvala na svakom odgovoru. 
Nadica.

Huh, tesko pitanje postavljas odmah na pocetku 🙂

Prvo, kacigu na glavu. Drugo moras da uspostavis neka pravila. Koja ce biti krsena (kao i sva deca) ali negde ce im biti jasno da nesto sme a nesto ne. 
Nije to neka brzina i ako se cini u pocetku kao da jure 200/h. Svakako dovoljna da se bas lepo poljubi beton. Tako da budite prisutni i ti i suprug u pocetku. Najbolje ih izvedite na neki ogroman parking ispred velikih prodavnica kada nema ljudi. Neka taj mali ovlada balansom i kocenjem. 
Sto se tice smanjivanja brzine, skoro da nema razlike izmedju 10 i 25 kad se ljosne. Hocu da kazem da se padovi desavaju cesto i  na mnogo manjim brzinama ako se na pazi. Nije nista opasnije od bicikla, skejta, i ostalih stvarcica koje deca voze. 
Sa druge strane klinci vec za par dana potpuno udju u stos i jako dobro znaju sta mogu a sta ne. 

Za tog malog su idealni trotineti za decu ako imate viska para ovkao nesto je idealno. Ali se brzo preraste. 
 https://razor.com/wp-content/uploads/2019/05/Razor_PowereCoreE90_Young.png

• Like 1

Gospodjo, mozete slobodno da se opusite, Tom malom nema trotineta za sad. Ili neka ga provoza u EKO modu i cao. 
Velikom nema na ulicu, striktno park, bez divljanja i da pazi na druge! Kad i ako ga uhvatite da krsi pravila, trotinet se zakljucava do daljnjeg i to im objasniti na pocetku. 

Sto kaze ivan, meni se desilo da padnem ne sa deset nego sa 5 na sat. Preko ivicnjaka nekog malog. Copao sam mesec dana. 

• Like 1

Hvala vam na savetima, ali nije moguce da malom ne dam a veliki da vozi 😉 

Za kacigu sam i ja odmah urgirala da nema voznje bez nje. 
Sa druge strane gledam decu po adi koji teraju to cudo bez problema. 
nadzirqcu koliko mogu, ali sam bas protivnik toga za mladju decu. Deluje mi opasno. 

Sovo, sta znaci EKO mod ? Jel mozes molim te da mi objasnis ?

Edited by mamanada

Imas na trotinetima opciju za eko mod gde kao manje trosi. Pogledaj uputstvo za tvoj model. A trosi manje jer ti limitira brzinu i ubrzanje da bi sacuvao sto vise baterije. Samim tim je idealan mod za decu. Naravno dok ne izvale da imaju i turbo mod. 
Neki mogu i da se ogranice na drugi nacin, potrazi na internetu tacno koji imas model i naci ces milion videa. 

• Like 1

Ja imam skoro 14 godina i moja mama je bila protiv toga da vozim trotinet u pocetku.  Ali je videla da nije nista strasno. I sada mi ne brani da idem po kraju sa njim, a kad idem negde dalje idem sa tatom.
Ne vozim nikad u eko modu jer znam da vozim sporo i kada je normalan mod u pitanju. Idem najvecom brzinom kada je ravno i mogu da prestignem bicikl. Ali jako pazim jer sam vec pao jednom u parku. Meni nije bilo nista ali sam iskrivio kocnicu pa nisam mogao da vozim trotinet dok ga tata nije odneo da se popravi i sad pazim. 

• Like 2

20 hours ago, mamanada said:

Sovo, sta znaci EKO mod ? Jel mozes molim te da mi objasnis ?

Upravo ovo sto ti je Sova rekao. Skoro svaki trotinet ima nekoliko modova voznje u kojima mozes da vozis. ECO - sporiji - trosi manje. "sport" brzi - trosi vise. 

Neki trotineti mogu softwerski da se ogranice, nekima moze da se skine voltaza kroz meni. itd itd... Proveri na netu za tvoj model ili pisi ovde pa da ti pomognemo. 

• Like 1

Hvala drugari. 
Danas sam i ja stala na to cudo i ne znam, deluje zanimljivo 🙂

Kaciga kupljena prvog dana, razgovor obavljen. Za sada deluje kao da se pridrzavaju 😉 

jos malo pa ce hladnije vreme pa svakako nece moci da ga voze. 
komisija mi rekao da im drzim bateriju polu praznu 🙂 em je vreme ograniceno em trotinet tada nema punu snagu 😉 

zabrinuta sam malo manje, jer ovih dana bas precesljavam internet i vidim da gomila dece vozi to bez problema.

new normal 🙂