Jump to content

kupovina prvog trotineta

pedjax
 Share

Recommended Posts

Hteo sam za kraj ove sezone da uzmem devojci i sebi neki trotinet. Opet mozda ostavim i za pocetek sledece, ali bih voleo da iskoristim jos lepog vremena. Moze da se desi i puna dva meseca.
Do sada sam samo par puta vozio one na iznajmljivanje na adi. 
Svrha voznje bi mi bila upravo to, penzionerski lagano biciklistickom stazom. Ada, usce itd. Ja nemam pojma sta da uzmem, da je jeftino, lagano i da ima neku razumnu autonomiju baterije. 
Hvala na nekom odgovoru, zuri mi se 🙂

Zavisi koliki vam je budzet, nije sve u brzini, ima nesto i u amortizerima, lagodnosti, autonomiji itd itd. Ali mi365 je u sustini dobra preporuka za pocetak. 
Uzmi nesto bre i uzivaj, bice jos lepog vremena. Mozes da vozis i vise nego sto mislis.

• 4 weeks later...

Presao sam nekih 800 km sa Speedway V i mogu vam reci da sam jako zadovoljan.

Pogotovo sam mojim gabaritima od 110kg I 205cm visine.

Trotinet je ludilo sam sija od snage I udobnosti. ulica starine novaka od prema Tašu mene lansira kao da idem po ravnom putu.

Sve preporuke 

20210723_114416.jpg

Pa znas kako I meni je to prvi trotinet, I veruj sa 110 kg ne mozes da pomislis na voznju trotineta sa jednim motorom.

Probao sam kao test voznju speedway IV koji je sa jednim motorom I nije mogao nigde da me izvuce kao mrtav konj.A da ne pricam o Xiomi za nas krupne.

Sa kilazom preko 100kg veruj da me vredi kupovati trotinet bez snage.

Ja bih voleo da mogu da prodjem kupovinu sa 70-80k dinara 🤣

• Like 1

Ma jasno, ali pricam o bezbednosti, jer neko ko prvi put stane na dasku sa dvs mala tocka i ima snage na izvoz, ume da bude dosta zajebana situacija. Brzo covek ovlada time a onda kao pocetnik ne ume da kontrolise tu snagu. Jednostavno ovo nije motor, nije bajs i ima odredjenu krivu ucenja. Nije stvar ni u brzini.
A uvek su prva pitanja " a koliko to moze da ide brzo"...
Kad dovati neko ko nije nikad "seo" na brzi trot i opali po gasu...nije dobro uopste 😄

Za prvi trotinet bih svakako preporucio nesto slabije i lakse. - ne racunam teskase sa 90+kg. 
A onda ako se oseti potreba, nek uzme svako kome sta odgovora i koliko moze da se opruzi.